Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на писателката Душанка Дуња Гиевска во Дневниот центар за стари лица

Посета на писателката Душанка Дуња Гиевска во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ во н.Маџари, беше организирана средба со писателката Душанка Дуња Гиевска по повод отварање на Библиотеката во склоп на дневниот центар. Целта на овој настан беше да се доближи пишаниот збор до корисниците, како и да се поттикнат истите - со еден убав мотив да посветат поголемо внимание на читањето.

 

Сметајќи дека е особено битно поради нивниот степен на социјализирање, ментално посочување и нов видик на нештата се потрудивме да допреме и да разбудиме еден нов начин на размислување. Секоја нова книга е и нов начин на реобновување на индивидуата па затоа социјалниот работник им вети уште многу средби со личности од оваа фела.

 

Таа успеа да создаде една пријатна атмосфера која се преточи во пријателски разговор која на крајот резултираше со напишана посвета во Книгата на спомените и донирање на книги за новата библиотека. Беа повикани и корисниците да донираат и да читаат од веќе донираните книги. Интересот и посетеноста беа задоволителени.

 


12.02.2015

 

 

 

Nike Air Force

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree