Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на стари лица во нивните домови

Посета на стари лица во нивните домови


 

Општина Гази Баба во соработка со Општинската Организација на Црвен Крст-Гази Баба реализираше посета на старите лица во домашни услови како дел од активностите кои ги имаат стручните лица од Центарот за стари лица и за давање помош во домашни услови.

 

Посетата беше реализирана од страна на доктор кој изврши основни здравствени прегледи на старите лица, им даде совети за добро здравје и здрава исхрана.

 

Социјалниот работник ги забележа сите нивни потреби како и условите во кои живеат за во наредниот период да може да помогнат за подобрување на состојбата во која се наоѓаат.

 

Секој граѓанин кој има сознание за болно и изнемоштено старо лице, жител на општината, може истото да го пријави во Дневниот Центар за стари лица за евентуална помош.

 


19.11.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree