Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Поставување на цевен пропуст во Идризово

Поставување на цевен пропуст во Идризово


 

Општина Гази Баба во текот на денешниот ден (08.02.2015) во соработка со ЈП Водостопанство „Скопско Поле“ работеше на прекопување на патот и поставување на цевен пропуст во Идризово.

 

Целта на оваа активност е да се направи исцедување на атмосферската вода од едната страна кон другата страна на патот и одведување на водите кон главниот канал.

 


08.02.2015

 

 

 

Air Max 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree