Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Поставување на ограда во ОУ „Григор Прличев“

Поставување на ограда во ОУ „Григор Прличев“


 

Општина Гази Баба ги изведува последните активности од проектот за изградба на нова зграда на основното училиште „Григор Прличев“.

 

Во тек е поставување на ограда околу училиштето која е во должина од 500 м и со височина од 1,80 м .

 

Инвестицијата е обезбедена од средства од Светска банка во висина од 2.188.900,00 денари.

 

Изведувач на работите е фирмата Свем Инженеринг , а работите се очекува да бидат завршени за еден месец.

 


19.08.2015

 

 

 

 

nike headquarters Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree