Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Потпишан Меморандум за соработка со УСАИД

Потпишан Меморандум за соработка со УСАИД


 

Градоначалникот Тони Трајковски и претставникот на Македонскиот Центар за граѓанско општество од УСАИД, Небојша Мојсовски потпишаа Меморандум за соработка за реализација на Проект за меѓуетничка интеграција во образованието, кое помага да се подобрат условите за работа во училиштата, а со тоа се подобрува и квалитетот на реализација на наставата.

 

Проектот опфаќа замена на кровот во основното училиште „Наум Охридски“ ПУ во н.м. Црешево, за кои УСАИД одобри финансиски средства во висина од 1.200.000,00 денари, а општина Гази Баба ќе учествува со 10% од таа вредност.

 

Активностите се очекува да бидат започнати на почетокот на месец јули.

 


02.06.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree