Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Потпишување на Договори со Здруженија на граѓани и Фондации

Потпишување на Договори со Здруженија на граѓани и Фондации


 

Во општина Гази Баба, беа потпишани Договорите со претставниците на Здруженија на граѓани и Фондации за користење на средствата од „Програмата за проекти од здруженија на граѓани и фондации од општина Гази Баба за 2015 година“.

 

На Јавниот повик објавен во месец август 2014 год. за распределба на средства од Буџетот на општина Гази Баба, наменети за финансирање на програмски активности на здруженија и фондации, беа поднесени 26 Проекти.

 

Комисијата, составена од општинската администрација ги разгледа сите пристигнати Проекти и според критериумите прифатија 19 Проекти.

 

На потпишувањето на Договорите присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски, кој ги поздрави присутните, со надеж дека следната година ќе се пријават повеќе Здруженија и фондации, кои ќе реализираат заеднички проекти со општината.

 


25.02.2015

 

 

 

true fall red dunks nike boots for women on sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree