Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Предавање Дискриминација на старите лица во Дневниот центар за стари лица

Предавање „Дискриминација на старите лица“ во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари беше организирано предавање на тема „Дискриминација на старите лица“ од страна на Душко Миновски, советник во МТСП и претседател на Kомисијата за дискриминација.

 

Целта на предавањето беше проширување на знаењата на дискриминацијата на старите лица. Гостинот во целост ја разработи темата и детално им посвети внимание на поставените прашања, а за одредени прaшања им вети дека лично ќе се заложи да им излезе во пресрет. Предавањето наиде на огромен интерес кое укажува на фактот дека ваквите средби се доста едукативни и секогаш добро прифатени. Поради интересот, социјалниот работник им вети на присутните дека ке се потруди во иднина ваквите средби да се во редот на секојдневните практики во дневниот центар.

 


23.02.2015

 

 

 

AIR JORDAN

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree