Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Предавање на тема Рак на Дебело црево во Дневниот центар за стари лица

Предавање на тема „Рак на Дебело црево“ во Дневниот центар за стари лица 


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови - Маџари“, се реализираше предавање на тема „Рак на Дебело црево“ од страна на Д-р спец. по Интерна медицина - Томислав Анчевски. Предавањето беше издејствувано од страна на социјалниот работник по претходна консултација со корисниците околу изборот на темите кои ги опфаќа Интерната медицина, а кои истите би сакале да ги чујат за да се стекнат со ново искуство и да се информираат за превентивите кои самите можат да ги превземат. Докторот даде едно несебично излагање и ги воспостави маргините на болеста, како и начините за превенција и скрининзите кои се неопходни за рано детектирање на истата.

 

Предавањето беше од отворен карактер така што Д-р Анчевски се стави на располагање и им одговори за се она што корисниците имаа да го прашаат. Интересот дозволи да побараат лекарот повторно да им гостува, но следниот пат со нова тема.

 


27.02.2015

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree