Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Презентација Детекција и рана интервенција на Говорно - јазични нарушувања во предучилишна возраст

Презентација „Детекција и рана интервенција на Говорно-јазични нарушувања во предучилишна возраст“


 

Во објектот „Мимоза“ во состав на предучилишната установа „Детска Радост“ се одржа презентација „Детекција и рана интервенција на говорно-јазични нарушувања кај деца од предучилишна возраст“.

 

Презентацијата беше извршена од страна на логопедот во градинката Нада Спанџевска.

 

Темата наиде на интерес кај присутните родители и вработениот воспитно-згрижувачки кадар за начинот, методите и интервенциите кои се применуваат при детекцијата и рано откривање на овој вид на нарушувања кај децата од предучилишна возраст.

 


10.03.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree