Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Продолжуваат работните средби со жителите од урбаните и месните заедници

Продолжуваат работните средби со жителите од урбаните и месните заедници


 

Градоначалникот Тони Трајковски со дел од општинската администрација ги продолжува работните средби со жителите од урбаните и месните заедници. Овој вид на комуникација со граѓаните е многу важен, бидејќи градоначалникот изворно ги добива информациите за потребите на граѓаните во населените места и проблемите со кои се соочуваат.

 

На работните средби граѓаните, градоначалникот и општинската администрација заеднички наоѓаат решенија за надминување на постоечките проблеми и даваат предлози за подобрување на условите за живеење.

 

Изминатите денови средби се одржаа со жителите од урбаните заедници „Крсте Мисирков“, Маџари 2, Инџиково, „Питу Гули“, „Гоце Делчев“, Јурумлери, Колонија, Трубарево, Хиподром и Маџари 1, каде граѓаните највеќе разговараа околу проблеми со комуналната инфраструктура. Средбите продолжуват и во наредните денови.

 


25.03.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree