Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект „Градот низ детските очи“

Проект „Градот низ детските очи“


 

По повод ослободувањето на град Скопје, децата од големите групи од градинките „25 Мај “ и „Детска Радост“ изведоа бројни активности меѓу кои беа спроведени и дел од активностите од проектот „Градот низ детските очи“.

 

Најмладите имаа еднодневна прошетка запознавајќи се со убавините и културното историско богатство на Скопје. Тие ги разгледаа и културно историските обележја и места, а потоа ги пренесоа и на цртежи.

 

Децата посетија важни институции, места, споменици кои се од големо значење за градот Скопје.

 


17.11.2015

 

 

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree