Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект Инклузија во раното детство - предизвици и перспективи

Проект „Инклузија во раното детство - предизвици и перспективи“


 

Изминатиот период дел од вработениот воспитно - згрижувачки кадар во предучилишната установа „25 Мај“ присутвуваа на работилница реализирана од проектот „Инклузија во раното детство - предизвици и перспективи“.

 

Тема на работилницата беше „Вклучување на децата со посебни потреби во редовните групи во детските градинки“.

 

Работилниците од овој вид ќе се одржат и во иднина.

 


11.03.2015

 

 

 

Chaussures Homme J.M. Weston

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree