Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект Наводнуваме во нашата градинка

Проект „Наводнуваме во нашата градинка“


 

Децата кои престојуваат во објектот „Искра“ во состав на предучилишната установа „25 Мај“ изведоа дневна активност „Наводнуваме во нашата градина“.

 

Активностите се дел од реализацијата на проектот „Градини во детските градинки“, кој воедно има за цел децата уште од најрана возраст да се грижат за зеленчукот во градината.

 

Спроведувањето на активностите овозможува да се развијат работни навики и збогатување на социјалното искуство кај најмладите.

 


23.04.2015

 

 

 

Nike Footwear

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree