Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект за изградба на водоводна мрежа во н.м Раштак

Проект за изградба на водоводна мрежа во н.м Раштак


 

Во просториите на општина Гази Баба се одржа Јавна презентација на документот за оценка на влијанието врз животната средина на проектот за изградба на примарна и секундарна водоводна мрежа во н.м Раштак.

 

Организатори на оваа презентација беа општина Гази Баба и Светска банка, а учество земаа жители од н.м Раштак, како и претставници од невладиниот сектор на територија на општината.

 

Од претставниците на Светска банка беа презентирани мерките за заштита на животната средина за проектот за изградба на водоводната мрежа на 5 примарни краци во н.м Раштак. Присутните беа запознаени и со сите проектни активности, процедурите и мерките за ублажување на негативните влијанија врз животната средина во текот на реализирањето на проектот.

 


09.10.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 Shadow Pale Ivory/Celestial Gold-Tropical Twist

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree