Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект „Запознавање на децата во градинките со прва помош“

Проект „Запознавање на децата во градинките со прва помош“


 

Соработката мегу општина Гази Баба и Општинската Организација на Црвениот Крст –Гази Баба продолжува и оваа година со реализација на проектот „Запознавање на децата во градинките со прва помош“, при што беа опфатени децата од големите групи на предучилишните установи „ 25 Мај“ и „Детска Радост“.

 

Проектот се однесува на предавања, креативни игри и едукативни работилници, при што дечињата уште од најмала возраст се запознаваат со организацијата на Црвениот Крст и првата помош за самозаштита од основните повреди со кои може да се здобијат (повреда на глава, посекотина, изгореница на рака, крварење од нос, сончаница и сл ).

 


25.02.2015

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree