Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Пролетна дератизација

Пролетна дератизација


 

Општина Гази Баба во континуитет, два пати годишно врши дератизација на својата територија. Во изминатиот период се изврши дератизација на околу 2000 шахти, а овие денови ќе се заврши целата активност.

 

Цел на дератизацијата е да се уништат глодарите (глувците) од околу 2500 шахти кои се наоѓаат на територијата на општина Гази Баба.

 

Употребен беше парафински блок Бромадиолон при дератизацијата, а ја изведуваше Центар за јавно здравје Скопје во соработка со Ј.П. Водовод и Канализација.

 


22.04.2014

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree