Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Промоција на подземните контејнери во Гази Баба

Промоција на подземните контејнери во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски направија промоција на подземните контејнери во Автокоманда, заедно со ЈП Комунална хигиена. Во општина Гази Баба покрај во Автокоманда (кај Пензионерскиот Дом), подземни контејнери се поставени во Железара (на улица Гемиџиска) и во Ченто (кај последна автобуска постојка на бројот 45).

 

За изградба и поставување на подземните контејнери општина Гази Баба, градот Скопје и ЈП Комунална хигиена издвоија по 2.200.000,00 денари.

 

Оваа недела Јавните претпријатија на град Скопје и јавното претпријатие Гази Баба, спроведуваат акција за расчистување на територијата на општина Гази Баба, при што денес (28.05.2015 г.) градоначалниците направија увид во работите на терен.

 


28.05.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG "Obsidian" Sail/Obsidian-University Blue For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree