Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проширување на улицата  „ Благоја Стефковски“

Проширување на улицата „ Благоја Стефковски“


 

Денес (28.07.2015 год.) започнаа градежните работи за проширување на улицата „ Благоја Стефковски“ од крстосницата со улицата „ Жан Жорес“. На почетокот на работите беше присутен градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, директорот на Јавното претпријатие„ Улици и патишта“, Синиша Ивановски, претставници и жители од општина Гази Баба.

 

Со проширувањето на овој дел од улицата, ќе се добијат дополнителни ленти со кои ќе се овозможи попрооден и побрз сообраќај, без големи метежи и долги колони. Новата асфалтна површина ќе изнесува околу 1200 м2..

 

Изведувач на градежните работи е Јавното Претпријатие„ Улици и патишта“ , а истите се очекува да завршат за два месеци.

 

Вредноста на овој проект е 4.500.000,00 денари.

 


28.07.2015

 

 

 

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree