Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Прв училишен час во новото училиште

Прв училишен час во новото училиште


 

Учениците од основното училиште „Григор Прличев“ од Железара второто полугодие го започнаа во новата училишна зграда.

 

Во посета на училиштето беше градоначалникот Тони Трајковски, кој ги поздрави учениците и вработените во училиштето и им посака успешна работа во новото училиште.

 

Со звонење на звончето за првиот час, симболично беше означен почетокот на работата во ова училиште.

 


20.01.2015

 

 

 

AH8050-002 Air Max 270 Hot 22 Nike 270 Half-palm Cushion 270 Version AH8050-002 Size For Sale, Price: 77.31€ - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree