Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Првите жители во Гази Баба во 2015

Првите жители во Гази Баба во 2015


 

Градоначалникот Тони Трајковски и директорката на Клиниката за гинекологија и акушерство, при универзитетскиот клинички центар, Д-р Марија Хаџи Лега, ги посетија мајките и првите родени бебиња, жители на општина Гази Баба во 2015 година.

 

Градоначалникот на мајките и на семејствата Трајковски од н. Хиподром и Божиновски од н.м. Булачани им посака многу успешнa, среќнa и весела 2015 година, а на бебињата многу здравје и да имаат убаво и безгрижно детство.

 

Првите жители на општината и двете машки, ги донесоа на свет мајката Катерина Трајковска од Хиподром и Фросина Божиновска од Булачани.

 

Градоначалникот на двете семејства им подари по 20.000,00 денари.

 


02.01.2015

 

 

 

Boots

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree