Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работилница за климатски промени во општина Гази Баба

Работилница за климатски промени во општина Гази Баба


 

Град Скопје во пресрет на подготовката на стратегијата "Отпорно Скопје 2015 - 2025" кон предизвиците кои со себе ги носат климатските промени, која ја подготвува во соработка со УНДП и Институтот за обуки „Коцка“, одржа работилница според методологијата Foresight explorer со службениците на општина Гази Баба, за нивно активно вклучување во стратегијата.

 

Општина Гази Баба е една од десетте општини во Град Скопје каде што се реализираат овие работилници.

 

Целта на овие работилници е општинските чинители да земат активно учество во изработката на стратегијата.

 


20.10.2015

Nike Air Force 1 "Shadow" Phantom/Echo Pink-Gym Red For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree