Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна обиколка на улицата Маџари

Работна обиколка на улицата Маџари


 

Градоначалникот Тони Трајковски изврши увид на градежните работи на улицата Маџари во населбата Ченто кои се во тек.

 

При работната обиколка се констатираше дека работите се одвиваат според определената работна динамика.

 

Како што веќе информиравме улицата Маџари ќе има 4 сообраќајни ленти со ширoчина од 3,25 метри, по 2 ленти во секоја насока и нови тротоари со бекатон плочки.

 

Од левата страна на улицата ќе се направи велосипедска патека со широчина од 3 метри и пешачка патека со широчина од 2 метри.

 


21.08.2015

 

 

 

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree