Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна обиколка во спортската сала во М.А. Ченто

Работна обиколка во спортската сала во М.А. Ченто


 

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, заедно со директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески извршиja увид во градежните работи во спортската сала во населбата Ченто. Ова е последната 35-та сала од проектот на Владата на РМ, за изградба на спортски сали.

 

При увидот се утврди дека работите се одвиваат согласно прецизираната динамика.

 

Градоначалникот Трајковски изрази благодарност до Агенцијата за млади и спорт и до Владата на Република Македонија за изградба на оваа сала и нагласи дека таа ќе биде од особена важност на учениците од ОУ„Крсте Мисирков“, кое е во непосредна близина, како и на сите жители на Ченто.

 

Директорот Спасески изјави дека Агенцијата има одлична соработка со општина Гази Баба и заеднички реализирано повеќе успешни проекти, меѓу кои се салата во ОУ „Наум Наумовски Борче“, фудбалското игралиште во Трубарево и теренот за тенис во ОУ „Григор Прличев“.

 

Спортска сала се очекува да биде завршена наесен, а вкупната вредност на проектот изнесува околу 35 милиони денари.

 


02.07.2015

 

 

 

Women Air Jordan 1 Mid "Crimson Tint" 852542-801 Pink White Online, Price: $88.58 - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree