Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна средба со Амбасадорот на Република Словенија

Работна средба со Амбасадорот на Република Словенија


 

Градоначалникот Тони Трајковски го прими во работна посета амбасадорот на Република Словенија во Република Македонија, Н.Е. Бранко Раковец и воедно го запозна гостинот со профилот на општината, со индустриските капацитети сместени на наша територија, културното наследство и развојните можности на општината.

 

Амбасадорот рече дека општина Гази Баба има голем потенцијал и места за развој и станува се поинтересна за инвестирање во неа.

 

На крајот на средбата, градоначалникот Тони Трајковски го покани амбасадорот заедно да ги посетат културно историските места во општината, а во иднина заеднички ќе настојуваат соработката на Република Словенија со Република Македонија, да се поинтензивира.

 


01.10.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree