Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна средба со иницијативен Одбор од Трубарево

Работна средба со иницијативен Одбор од Трубарево


 

Градоначалникот одржа работна средба со иницијативниот Одбор за изградба на фекална канализација во населеното место Трубарево. На средбата се разговараше околу динамиката за изградба на примарната и секундарната мрежа на фекалната канализација.

 

Во моментов се работи на изградба на препумпна станица за оваа фекална канализација, која е со вредност на работите од 10.000.000,00 денари.

 

Работите ги изведува фирмата ЕХИ ДООЕЛ.

 


13.11.2015

 

 

 

FASHION NEWS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree