Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна средба со претставници од УСАИД

Работна средба со претставници од УСАИД


 

Општина Гази Баба и УСАИД неколку години имаат одлична соработка во реализацијата на Проекти за меѓуетничка интеграција во образованието.

 

Градоначалникот Тони Трајковски оствари работна средба со претставници од УСАИД, на која се разговараше за продолжување на соработката со задничко учество во Проектите на УСАИД во училиштата.

 

И оваа година општина Гази Баба и основните училишта од општината, се избрани помеѓу 10-те, со кои УСАИД ќе ги реализира предвидените проекти, благодарение на активностите на училиштата и општината и успешноста во реализирањето на претходните проекти.

 

Исто така, оваа година УСАИД ќе бидат повеќе насочени во делот на промовирање на добрите практики и искуства од спроведените проекти во училиштата, како поттик на оние општини и основни училишта кои досега не биле вклучени во Проектите за меѓуетничка интеграција во образованието.

 


06.03.2015

 

 

 

Mens Nike Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree