Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реконструкција и санација на покрив на градинката „Сончоглед“

Реконструкција и санација на покрив на градинката „Сончоглед“


 

Продолжува соработката на општината со бизнис секторот.

 

Општина Гази Баба во соработка со компанијата Арчелор Митал реализираше проект , замена на кровна конструкција во објектот „Сончоглед„ кој е дел од детската градинка „Детска Радост“, со површина од 1200м2.

 

Компанијата Арчелор Митал донираше лим, а кровната конструкција , работната рака и громобранската инсталација ја реализираше општина Гази Баба.

 

Вкупната инвестиција изнесува 1.700.000 денари, а изведувач на работите е фирмата Ингрес.

 

По повод завршувањето на проектот, децата од градинката заедно со своите воспитувачки подготвија кратка приредба.

 


14.10.2015

 

 

 

Entrainement Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree