Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа 36-тата седница на Советот на општина Гази Баба

Се одржа 36-тата седница на Советот на општина Гази Баба


 

На 36-тата седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на дневниот ред.

 

На седницата се донесоа одлуки за усвојување на извештајот за работењето на основните училлишта на територија на општина Гази Баба, како и одлука за донесување на Програмата за работа и одлука за давање позитивно мислење на Програмата за организација и изведување на екскурзии на основните училишта.

 

На седницата се усвоија и плановите за изменување на Програми за развој на Гази Баба – за изградба на системи за одведување и пречистување на отпадни води за населени места Трубарево и Идризово.

 


23.09.2015

 

 

 

adidas Yeezy Boost 350

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree