Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Состанок на Кризниот штаб во Гази Баба

Состанок на Кризниот штаб во Гази Баба


 

Кризниот штаб на општина Гази Баба во проширен состав, одржа состанок на кој покрај одговорните лица за заштита и спасување во општината, присуствуваа и претставници од РЦУК и ДЗС Гази Баба, директорот на ЈКП Гази Баба, претседателот на Општинскиот противпожарен Сојуз и членови на доброволната противпожарна бригада од Гази Баба.

 

На состанокот се разговараше за превентивно делување во случај на пожари на подрачјето на општината, за заедничко делување на сите чинители во организираното гаснење на пожари - од навременото известување за евентуален пожар до брзо организирање на противпожарните бригади за интервенции.

 


21.07.2015

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree