Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

ССК и општина Гази Баба со Деловен клуб до зајакнување на економијата на локално ниво

ССК и општина Гази Баба со Деловен клуб до зајакнување на економијата на локално ниво


 

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) и општина Гази Баба ја зајакнуваат соработката на повеќе полиња. Заеднички формираaт Деловен клуб составен од компании членови на ССК, кои делуваат на ниво на општината од различни дејности и претставници на менаџментот на општина Гази Баба. Целта е зајакнување и развој на дијалогот на локално ниво меѓу јавниот и приватниот сектор, а можност за вклучување во овој клуб ќе имаат и други комори и организации во Република Македонија.

 

На настанот официјално беше потпишан меморандум за соработка од страна на Заменик претседателот на ССК, Сеад Кочан и градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, а присуствуваа и претставници на компании од општината, како и претставници на менаџментот на општината.

 


07.07.2015

 

 

 

nike headquarters Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree