Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Таеквондо клубот Кобра продолжува со успесите

Таеквондо клубот „Кобра“ продолжува со успесите


 

Општина Илинден викендов (15.03.2015 год.) беше домаќин на државно првенство „Илинден Опен“.

 

На првенството учествуваа 7 клубови од Република Македонија со над 160 учесници. Таеквондо клубот „Кобра“ учествуваше со 29 натпреварувачи и постигна извонредни резултати: 12 златни медали, 12 сребрени медали и 5 бронзени медали.

 

Работата, посветеноста и истрајноста на тренерите, децата кои тренираат и на сите оние кои ја подржуваат работата на таеквондо клубот „Кобра“, даваат позитивни и врвни резултати.

 


19.03.2015

 

 

 

nike max breathe free ii men shoe blue pink

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree