Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога“

Трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога“


 

Во Превентивниот полициски центар во Општина Гази Баба се одржа трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога“ од страна на претставници од Одделението за превенција од Секторот за внатрешни работи- Скопје.

 

На трибината беа присутни родители и стручен кадар од основните училишта од Маџари кои со интерес ја следеа презентацијата и се информираа за знаците кои покажуваат дека некој младинец почнал да користи дрога.

 

Темата наиде на интерес кај присутните и се отвори дискусија во која се побара поголемо присуство на полицијата во парковите, пред зградите и во близина на училишните дворови.

 

Овие средби ќе продолжат и во другите училиштата од населените места во општината каде родителите ќе бидат информирани преку соопштенија во училиштата и на општинската интернет страница.

 


20.11.2015

 

 

 

FASHION NEWS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree