Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Трка за мир, соживот и толеранција 2015

Трка за мир, соживот и толеранција 2015


 

Оваа година традиционално, по осми пат, во организација на општинскиот сојуз на училишен спорт Гази Баба и општина Гази Баба се одржа трката за мир, соживот и толеранција.

 

На овој спортски настан учествуваа ученици од сите училишта од општината, односно вкупно 500 ученици, од 5-то до 9-то одделение. Тие беа организирани во трки од 400-700 м во зависност од возраста и беа поделени во машка и женска категорија.

 

Настанот го отвори градоначалникот Тони Трајковски и на најдобрите ученици за 1во, 2ро и 3то место им додели дипломи и медали за постигнатиот успех.

 

Најбрзите и најуспешните ученици кои добија награди се:

6-то одделение:

Женска категорија

1 место Јована Пецакова ОУ„Вера Јоциќ“

2 место Мартина Димевска ОУ„ Крум Тошев“

3 место Сања Наумчевска ОУ„ Његош“

Машка категорија

1 место Бејзат Али ОУ„ 25 Мај“

2 место Христијан Јованоски ОУ„ Вера Јоциќ“

3 место Филип Божиновски ОУ„ Наум Охридски“

 

7-мо одделение:

Женска категорија

1 место Ивана Јосифовска ОУ„Стив Наумов“

2 место Мартина Лазаревска ОУ„ Наум Наумовски – Борче“

3 место Ивона Станковска ОУ „Наум Охридски“

 

Машка категорија

1 место Стефан Блажевски ОУ„Наум Охридски“

2 место Стефан Мајсторов ОУ„Наум Наумовски – Борче“

3 место Андреј Стојчевски ОУ„Дане Крапчев“

 

8-мо одделение

Женска категорија

1 место Анастасија Караџи ОУ„Наум Наумовски – Борче“

2 место Јована Станковска ОУ„ Дане Крапчев“

место Ана Стојковска ОУ„ Наум Наумовски- Борче“

 

Машка категорија

1 место Дурчевски Северџан ОУ„Његош“

2 место Леон Божиновски ОУ„Наум Наумовски – Борче“

3 место Арџенд Хамити ОУ„ 25 Мај“

 

9-то одделение

Женска категорија

1 место Елена Ивановска ОУ„ Крум Тошев“

2 место Сара Симоновска ОУ„ Дане Крапчев“

3 место Вероника Кимовска ОУ„ Наум Охридски“

 

Машка категорија

1 место Ернест Вели ОУ„Крум Тошев“

2 место Тони Георгиевски ОУ„ Наум Охридски“

3 место Дерим Рамадани ОУ„25 Мај“

 


29.10.2015

 

 

Test running, chaussures, montres cardio gps et habits sports

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree