Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Турнир во шах

Турнир во шах


 

По повод 3-ти Ноември, Денот на општина Гази Баба, во организација на општината се одржа турнир во брзопотезен шах. Овој турнир се одржа по втор пат, а учествуваа вкупно 61 натпреварувач. Покрај учесниците од Република Македонија имаше натпреварувачи и од Косово.

 

На турнирот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски ,кој ги поздрави натпреварувачите, го отвори настанот и им посака успешна игра. Покрај него, присуствуаше и генералниот секретар на шаховската федерација Иван Кочовски.

 

Најдобрите од одржаниот шаховски турнир , кои добија дипломи и парични награди се:

1 место Филип Анчевски

2 место Стојан Стојановски

3 место Дерин Сарачи

4 место Атанас Кизол

5 место Зоран Панчев

6 место Оливер Органџиев

7 место Љубиша Андоновски

8 место Александар Кралевски

Од младинците најуспешен беше Нихов Филип

 


31.10.2015

 

 

Girls Nike Air Force 1 Shadow White Sail Stone Atomic Pink CZ8107-100 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree