Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Учество на ОУ „ Наум Охридски “ во „Голем одмор“

 

Учениците од ОУ "Наум Охридски" од н.м Булачани гостуваа во телевизиската емисија "Голем одмор" на МТВ.

 

Во емисијата учествуваа 70-тина ученици, кои го претставија училиштето преку "лична карта " и зборуваа за активности и проекти кои се реализираа минатата и оваа учебна година.

 

Учениците се претставија со теми од Сообраќај и Здрава храна, а беа изработени макети од Бензиска пумпа и Раскрсница.

 

Беше спроведен и квиз натпревар со прашања од сообраќај како и по една точка за овошје, витамини и Весела математика.

 


23.11.2015

 

 

 

Mens Nike Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree