Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Уредување на пристапна патека и паркинг во ОУ Григор Прличев

Уредување на пристапна патека и паркинг во ОУ „Григор Прличев“


 

Во ОУ „Григор Прличев“ тампонирана е и асфалтирана патека од страната на економскиот влез, односно од улицата „Филип Филиповиќ“ до улицата „Гемиџиска“, со површина од 605 m².

 

Исто така, изведен е и паркинг простор од павер елементи, со површина од 260 m² на кој ќе можат да се паркираат 20 возила.

 

Инвестицијата е на општина Гази Баба, а изведувач е фирмата „Жикол“.

 


16.04.2015

 

 

 

Patike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree