Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Велосипедски трки по повод денот на планетата Земја

Велосипедски трки по повод денот на планетата Земја


 

По повод одбележувањето на „Денот на планетата Земја“ 22-ри април, традиционалнo секоја година, во објектот „Калинка“ при предучилишната установа „Детска Радост“ се одржаа велосипедски трки.

 

Децата од сите групи со своите велосипеди, тротинети, ролерки се забавуваа, другаруваа и спортуваа.

 

Реализацијата на оваа активност има за цел подигање на свеста кај децата уште од најмала возраст да го сакаат спортот и да спортуваат, а воедно и да влијаат кај возрасните за што е можно помалку да ги користат моторните возила.

 


24.04.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree