Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Во чест на празникот Св. Ѓорѓија

Во чест на празникот Св. Ѓорѓија


 

По повод верскиот празник Свети Ѓорѓија - Ѓурѓовден, во црквата Св. Ѓорѓија во н.м. Трубарево се одржа манифестацијата „Ѓурѓовденско чествување“. Оваа манифестација се одржува втора година и е дел од Програмата за култура на општина Гази Баба за 2015 година.

 

Во преубавиот амбиент на црквата во Трубарево, настапија културно уметнички друштва од Неготино, Струмица, општина Илинден, Ниш, Република Србија и домаќинот ЦЕМФ Митеви и звездите од македонската естрада Даниела Темелковска и Боби Амадеус.

Играорците го презентираа културното богатство и фолклорот од местата од каде доаѓаат со што ја одржуваат вековната традиција.

Пред големиот број на граѓани се обрати градоначалникот Тони Трајковски, кој на сите присутни им го честита празникот, а на гостите им посака пријатен престој во нашата општина.

 

Црковниот одбор и градоначалникот, на сите членови на играорните друштва им поделија ланчиња со крстови.

 


07.05.2015

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree