Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Започна Меѓународниот фолклорен фестивал Гази Баба 2015

Започна Меѓународниот фолклорен фестивал „Гази Баба 2015“


 

Во рамките на Културно Лето "Гази Баба 2015" започна шестиот Меѓународен фолклорен фестивал Гази Баба, со целовечерен концерт на Плоштадот во Автокоманда.

Присутните и гостите ги поздрави градоначалникот Тони Трајковски, кој воедно и го отвори фестивалот, на кој учествуваат фолклорни друштва од Полска, Србија, Хрватска, Турција, Унгарија и домаќинот „Јонче Христовски“, кои со своите изведби, музика, прекрасните носии од своите држави ја воодушевија присутната публика.

 

Во рамките на 6-тиот Меѓународен фолклорен фестивал „Гази Баба 2015“ покрај вечерашниот ќе се одржат уште 2 концерти, на 7 јули во н.м.Булачани и на 8 јули во паркот во н. Ченто.

 


05.07.2015

 

 

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree