Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Започнаа училишните спортски лиги 2015/2016

Започнаа училишните спортски лиги 2015/2016


 

Во спортската сала Методија Андонов - Ченто, во н. Маџари, во организација на општина Гази Баба и Сојузот за училишен спорт Гази Баба,по десетти пат започнаа училишните спортски лиги 2015/2016.

 

Сите основни училишта од општината имаат регистрирано свои училишни клубови, се прават и лекарски прегледи за учениците и целта е на еден организиран начин во текот на целата година да се играат најразлични натпревари.

 

На територија на општина Гази Баба ќе бидат опфатени околу 1100 ученици од овие лиги, од кои 700 ученици од петто до осмо одделение, а 400 ученици од одделенска настава .Целта е да се мотивираат повеќе да спортуваат , да се рекреираат и да другаруваат.

 

Градоначалникот Тони Трајковски го отвори настанот и се обрати пред присутните и им посака на сите училишта среќа и успех во натпреварувањата, но и апелираше до клубовите кои работат на територија на општината активно да се вклучат и да ги следат натпреварувањата бидејќи ќе препознаат многу талентирани ученици кои понатаму со помош и правилна насока ќе им се помогне да станат врвни спортисти.

 


26.10.2015

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree